top of page

Путильська гімназія – це сучасний заклад освіти, який задовольняє пізнавальні інтереси дитини, плекає творчу особистість, створює умови для повноцінного інтелектуального, творчого, морального, фізичного розвитку дитини, примноження культури й духовності в усій різноманітності національних і світових зразків, тобто школа самореалізації особистості, школа життєтворчості.

Путильська гімназія заснована другого лютого 1997 року відділом освіти Путильської РДА, Путильською районною радою, управлінням освіти Чернівецької ОДА.

Мова навчання – українська.

У навчальному закладі відсутня початкова школа (прогімназійні класи);

основна школа – (ІІ ступінь) – 1-5 класи;

середня школа – (ІІІ ступінь) – 6-7 класи, у гімназії функціонує 10 класів, у яких навчаються 172 учні.

Дирекція, педагогічний колектив, батьківська громадськість, які стояли біля витоків закладу виробляли стратегію розвитку гімназії як неодмінну умову успіху у будь-якій справі. Стратегія визначила мету, пріоритети, місію і головні завдання навчального закладу, а також шляхи їх досягнення.

Мета діяльності – домогтися, щоб гімназія стала для вихованців школою людського розвитку, пріоритетним завданням якої є максимальний розвиток інтелектуального й морально-почуттєвого потенціалу кожного учня, максимальне поєднання національного й загальнолюдського.

Місія гімназії полягає в створенні таких умов, в яких учень стане повноправним учасником освітнього процесу, а не пасивним споживачем готових знань. Освіта зосереджується на дитині, а не академічних знаннях , для чого вчитель підтримує і розвиває потенціал кожного учня.

Гімназія покликана виховати справжніх патріотів України – порядних , чесних, совісних, добрих, працьовитих громадян, компетентних, знаючих, ерудованих.

У закладі панує дух національного, морально-духовного відродження, домінування честі, совісті, толерантності між усіма учасниками навчально-виховного процесу.

Основою концепції розвитку Путильської гімназії є:

-орієнтація на розвиток творчої особистості дитини та педагога;

-спрямованість на формування творчо працюючого колективу педагогів-однодумців;

-задоволення освітніх потреб учнів і їх батьків на основі побудови компетентнісно орієнтованого педагогічного процесу;

-нероздільність навчання й виховання, що полягає в їх органічному поєднанні, формування фізично, психічно й морально здорової особистості;

-модернізація змісту освіти через надання можливостей учням вибору змісту та форм навчання.

Основними принципами розвитку гімназійної освіти є:

-принцип творчої діяльності, самодіяльності й самостійності (гімназія розкріпачує творчі сили кожної дитини, максимально розвиває її самостійність у пошуках істини шляхом залучення до різних видів творчої діяльності);

-гуманізація (пріоритет завдань самореалізації дитини, створення умов для виявлення творчих задатків, здібностей і обдарувань, формування гуманної особистості, щирої, людяної, доброзичливої, милосердної);

-єдність національного й загальнолюдського (формування людської гідності та національної самосвідомості,любові до рідної землі свого народу, материнської мови, шанобливе ставлення до культурної спадщини, обрядів, звичаїв, традицій);

-природовідповідність (урахування багатогранної й цілісної природи людини, вікових та індивідуальних особливостей дітей, їх психологічних, національних і релігійних відмінностей);

-культуровідповідність (забезпечення духовної єдності, наступності та спадкоємності поколінь, органічного зв’язку з історією народу, його мовою і культурою);

-демократизація (розвиток різноманітних форм співробітництва, повага до суверенітету дитини, розуміння її запитів та інтересів);

-діагностико-прогностична реалізованість;

-варіативність, альтернативність, гнучкість навчання;

-принцип урахування інтересів і потреб дитини.

 

Оскільки у навчальному закладі немає початкової школи, до першого класу учні зараховуються шляхом конкурсного відбору, який здійснюється з 1 серпня до 26 серпня.

Вступники складають іспити із двох предметів: пишуть диктант з української мови і письмову роботу з математики, у відповідності до Положення про конкурсний відбір учнів на навчання у гімназії.

У своїй роботі гімназія керується Положенням про Гімназію та Статутом Гімназії.

Усі учні, починаючи із першого класу, вивчають дві іноземні мови – англійську і німецьку.

Найголовнішою метою педагогічного колективу є конкурентоздатність учнів у життєвому просторі. У виборі життєвої траєкторії допомагають предмети варіативної складової навчального плану, яка спрямована на забезпечення розвитку пізнавальних інтересів гімназистів, побажання батьків, широку диференціацію навчання, роботу з обдарованими дітьми.

Гімназисти мають можливість вивчати за рахунок варіативної складової такі предмети:

-ділове мовлення – 6-7 класи;

-економіка – 1-7 класи;

-інформатика – 1-7 класи;

-креслення – 4-5 класи;

-основи християнської етики – 1,2,4 класи;

-правознавство – 5-7 класи;

-психологія спілкування – 1-2 класи;

-риторика – 6 клас;

-синтаксис української мови – 7 клас;

-українознавство – 1,2,4 класи.

 

З метою самореалізації учнів у закладі впроваджено допрофільну підготовку і профільне навчання, ідеям якого підпорядковані структура і зміст навчального плану. Підготовка до вибору майбутнього профілю починається заздалегідь: для учнів з класу вводяться спецкурси, факультативи, щоб протягом року учні, батьки мали змогу обирати напрям допрофільної підготовки практичний психолог проводить діагностичне обстеження на предмет допрофільної підготовки.

У 4-5 класах здійснюється допрофільна підготовка, збільшується кількість годин на вивчення окремих предметів (за вибором учнів – здебільшого виділяється по одній годині на вивчення української мови та математики).

У старшій школі здійснюються профільне навчання: 6 і 7 класи працюють за програмами філологічного напряму, профілю «Українська філологія». Ці класи функціонують у рамках Путильського освітнього округу.

Співпраця гімназії з навчальними закладами, науковими установами

Налагоджена тісна співпраця гімназії з вищими навчальними закладами області України:

-Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича;

-Буковинський державний університет;

-Буковинський державний медичний університет;

-Прикарпатський педагогічний університет імені Василя Стефаника;

-Буковинська мала академія наук учнівської молоді;

-Науково-дослідницький інститут українознавства МОН України;

-Відділення “Філія Гуцульщина” НДІ УкраїнознавстваМОН України;

-Австро-український інститут науки і технологій;

-Заклади нового типу Гуцульщини.

 

Співпраця єднає гімназію із закладами нового типу області та Гуцульського регіону.

Ефективній організації науково-дослідницької роботи у гімназії сприяє співпраця з Буковинською малою академією наук учнівської молоді. З 2013 року на базі гімназії працює філія БМАНУМ, учні беруть участь у роботі секцій української мови та літератури, англійської мови, хімії та біології і географії.

Результатом такої співпраці є щорічний стовідсотковий вступ наших випускників до вищих навчальних закладів України та країн Євросоюзу.

 

Педагогічний колектив гімназії

Педагогічний колектив навчального закладу сформований оптимально – поруч із досвідченими вчителями, які володіють педагогічною мудрістю та психологічною витонченістю, працюють молоді, здібні творчі і віддані своїй справі вчителі, у тому числі шість наших випускників.

Три предметні кафедри, клуб класних керівників «Діалог», творчі групи об’єднують педагогів для плідної творчої роботи.

Кожен вчитель – своєрідна особистість, вплив якої відчувається у процесі навчання та виховання, а об’єднують всіх у колектив творчий пошук, бажання плідно працювати і почуття патріотизму. Члени педагогічного колективу щорічно посідають призові місця у районних конкурсах педагогічної майстерності, восьмеро з них є призери обласного етапу конкурсів «Вчитель року» та «Класний керівник року».

Кафедра вчителів предметів суспільно-гуманітарного циклу стала призером обласного етапу конкурсу шкільних методичних об’єднань, виборовши ІІ місце.

У навчальному закладі склалися цікаві традиції, серед яких Посвята в гімназисти, коли кожного учняякщо вступив до навчального закладу, кашовари частують гімназійною кашею, а хто вже скоштував ложку каші, то «стає нашим», тобто рівноправним членом гімназійної родини. Новоприбулі складають клятву гімназиста, Королева Знань дає їм настановина плідну творчу працю.

Щороку в останній тиждень січня у гімназії проводиться День науки – урочистий захист науково-дослідних робіт, на яких запрошуються батьки учнів, працівники відділу освіти, молоді і спорту райдержадміністрації, науковці відділення «Філія Гуцульщина» Інституту українознавства МОН України.

Традиції гімназії:

-Посвята в гімназисти – вересень;

-День відкриття гімназії – 2 лютого;

-День науки (урочистий захист учнівських наукових проектів) – останній тиждень січня;

-Випуск газети «Almamater»;

-Зустріч випускників гімназії – перша субота лютого;

-Конкурс «Панночка гімназистка».

 

Реалізація науково-методичної проблеми

Колектив гімназії працює над реалізацією науково-методичної проблеми:

«Впровадження інноваційних педагогічних технологій – ефективний засіб формування ключових компетенцій гімназистів».

Її вирішення потребує розвитку загальної і професійної культури вчителя, підвищення рівня та результативності організації науково-методичної роботи, оптимального поєднання й конструювання різноманітних групових й індивідуальних форм методичної взаємодії всіх методичних підрозділів.

Дороговказом у роботі навчального закладу є слова найбільшого з педагогів ХХ століття – Василя Сухомлинського: «У природі немає дитини безталанної, ні на що не здатної. Кожному можна дати щастя творення, кожного треба вивести в люди».

Кожна дитина приходить у цей світ, щоб знайти себе, стати неповторною особистістю, створити своє власне життя, своєчасно розпізнати цінності суспільства, стати людиною з великої літери.

Обдаровані ж діти мають не тільки потребу у міцних знаннях, але й яскраво виражений інтерес до певної галузі знань.

Творча група нашого закладу почала працювати над вивченням питання роботи із здібними й обдарованими дітьми у 1997 році.

Вивчивши основні теорії й методики визначення обдарованості, ми дійшли до висновку, що у наших умовах найбільш оптимальною є «Теорія багатосторонніх розумових здібностей учнів» американського психолога Гарвардського університету Говарда Гарднера, застосована у практиці роботи п’ятисот шкіл США протягом 20 років.

На основі отриманих даних у 1998 році у навчальному закладі було створено інформаційний банк даних «Обдарованість», який щороку поповнюється. У 2001 році була розроблена і затверджена програма «Обдарованість», яка передбачає вирішення конкретних завдань, взаємопов’язаних та скоординованих на всіх етапах створення умов для виявлення, підтримки та розвитку обдарованих дітей і молоді

Після ґрунтовного вивчення особистісних рис кожного гімназиста складаються і заповнюються картки: «Картка досягнень обдарованого гімназиста», «Картка резерву обдарованого учня гімназії», «Картка інформаційно-методичного банку».

Науково-дослідницька робота

Виконанню важливих завдань підготовки учнів до майбутньої професійної діяльності сприяє науково-дослідницька робота старшокласників, яку вони проводять у рамках Міжшкільного учнівського наукового товариства «Учнівський олімп», що діє на базі гімназії з 2003 року. До його складу входять секції: мовознавча, літературознавча, історична, географічна, інформатики та програмування, мистецтвознавства та фольклору, англійської мови, німецької мови, хіміко-біологічна.

Міжшкільне учнівське наукове товариство покликане реалізувати цільовий системний підхід в організації науково-пошукової і науково-дослідницької роботи старшокласників.

У своїй роботі МУНТ керується статутом Міжшкільного учнівського наукового товариства «Учнівський олімп», прийнятим зборами МУНТ 12 листопада 2003 року, затвердженим наказом відділу освіти Путильської районної державної адміністрації № 240 від 14 листопада 2003 року.

З метою формування у дітей бажання займатися науково-дослідницькою роботою, виявлення інтересу до неї, пробудження радості пізнання і творчості проводиться пізнавально-комунікативна робота на засіданнях наукових секцій, психологічних семінарах, тренінгах. Її проводять вчителі мови та літератури, історії, практичні психологи, бібліотекарі.

Формування науково-дослідницьких умінь школярів – процесскладний і довготривалий. Тому завдання педагогів-керівників – поступово і методично формувати дослідницькі навички, здійснювати постійний контроль за виконанням науково-дослідницькихробіт, аналізувати і виправляти помилки, визначати найкращі, найефективніші шляхи виконання роботи, розчленовувати її на певні складові та розділи, навчаючи поєднувати дослідницьку діяльність з науковою, а також з’ясовувати можливості подальшого застосування результатів роботи.

Щороку гімназисти стають переможцями ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт: у 2011/2012 н.р. призові місця вибороли шість, у 2012/2013 н.р. – вісім, у 2013/2014 н.р. – дев’ять, у 2014/2015 н.р. – сім гімназистів. П’ять наших учнів були призерами ІІІ (Всеукраїнського) етапу даного конкурсу, шість – призерами Всеукраїнського етапу конкурсу «Об’єднаймося ж, брати мої», присвяченого Т. Г. Шевченку. Прозові і поетичні твори двох наших учениць вміщені у всеукраїнських збірниках.

У 2013 році гімназія взяла участь у Загальнонаціональному проекті «Флагмани освіти і науки України». За результатами конкурсу 18.10.2013 року заклад нагороджений Грамотою Міністерства освіти і науки України «За вагомий внесок у розвиток освіти та виховання підростаючого покоління».

У цьому ж році гімназія взяла участь у ІІІ Всеукраїнському конкурсі наставників обдарованої молоді «Первоцвіт» і стала переможцем, посівши ІІ місце. За результатами конкурсу, проведеного Всеукраїнським науково-практичним журналом «Директор школи, ліцею, гімназії» наш заклад внесено у перелік навчальних закладів – «родзинок освіти України».

У 2013 році гімназія стала учасником реалізації Національного проекту «Відкритий світ», у рамках реалізації якого заклад було забезпечено відповідною мультимедійною технікою, комп’ютерами для вчителя, нетбуками та планшетами для учнів.

Виховна система гімназії

Виховна система гімназії є ядром загальногімназійного механізму цілеспрямованого розвитку кожної особистості; побудована вона на засадах української етнопедагогіки і Основних орієнтирів виховання учнів 1–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України.

Основою виховної системи є повага і довіра до дитини, визнання її права на власний моральний вибір. У цій системі учень розглядається як суб’єкт життєдіяльності, здатний до саморозвитку і творчості.

Мета виховної системи гімназії:

Сприяти становленню учня як творця і проектувальника свого життя, який вміє визначати свою життєву стратегію, прагне бути відповідальною, компетентною, соціально активною і мобільною особистістю

Завдання виховної системи:

-вивчення особистості через психодіагностику;

-розвиток соціальної активності, самовдосконалення  через учнівське  самоврядування;

-реалізація внутрішніх ресурсів особистості через різноманітний зміст позаурочної і позакласної діяльності;

-формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя;

-формування в учнів правової свідомості, виховання громадянської відповідальності, культури поведінки та свідомої дисципліни;

-виховання любові до природи через включення в екологічну діяльність;

-розвиток гармонійної, самостійної, конкурентноспроможної особистості з адекватною самооцінкою

-вирішення поставлених завдань можливе лише в атмосфері доброзичливості, довіри, співробітництва, відповідальності на всіх рівнях гімназійного педагогічного простору.

-виховання гімназиста як громадянина України,національно свідомої, вільної, демократичної особистості;

-навчання життєтворчості, тобто свідомої розбудови власної особистості, пошуку високого духовного змісту життя;

-розвиток високоінтелектуальної, компетентної, свідомої особистості;

-формування цілісної особистості, що володіє такими рисами, як: доброта, чуйність, милосердя, толерантність, пошана і любов до людей, правдивість, скромність.

Принципи виховання гімназистів:

-національноїспрямованості;

-культуровідповідності;

-цілісності, науковості;

-суб’єкт - суб’єктноївзаємодії;

-особистісноїорієнтації;

-превентивності;

-технологізації;

-адекватностівихованнядопсихологічних умов розвиткуособистості;

Суб’єкти виховної системи:

-педагогічний колектив;

-сім‘я;

-учнівський колектив;

-громадські  організації;

-територіальна громада;

-органи місцевої влади, правоохоронні органи, медичні заклади тощо

Результат – життєво компетентна, творча особистість, здатна до саморозвитку та самовдосконалення  як громадянин, професіонал, носій культури, сім’янин

Виховна робота гімназії здійснюється через такі види діяльності:

-навчально-пізнавальна;

-науково-пошукова;

- соціально-комунікативна;

-ціннісно-орієнтаційна;

-спортивно-оздоровча;

-туристсько-краєзнавча;

-художньо-естетична;

-громадсько-корисна;

-еколого-натуралістична.

Зміст виховання гімназистів

Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України (наказ МОНМС України від 31.10.11 р. № 1243)

-ціннісне ставлення до себе;

-ціннісне ставлення до людей;

-ціннісне ставлення до культури і мистецтва;

-ціннісне ставлення до суспільства і держави;

-ціннісне ставлення до природи;

-ціннісне ставлення до праці.

Учнівське самоврядування

Наша гімназія – це маленька «держава» зі своїм учнівським парламентом. Учнівське самоврядування, відіграє у значну роль у гімназійному житті, сприяє розширенню діяльності дорослих і дітей-членів єдиного колективу – і можливостей для їх об’єднання, творчого пошуку, виявлення ініціативи.

Діяльність учнівського самоврядування різноманітна і насичена: це конкурси, олімпіади,предметні тижні, загальногімназійні та класні проекти, інтелектуальні ігри, традиційні свята, і насамперед – День народження гімназії, яке відзначається щорічно 2 лютого. У цей день відбувається традиційна святкова лінійка, гімназійний конкурс «Панночка гімназистка», конкурси газет-привітань, учнівських творчих робіт «Гімназія у моєму житті». Традиційно проводиться у гімназії День учнівського самоврядування: гімназисти у партнерстві із наставниками відчувають себе справжніми господарями закладу, виконують обов’язки директора гімназії, заступників, самі ретельно готуються до проведення уроків, використовуючи ІКТ, готують презентаційні проекти, цікаву наочність, запрошують на свої уроки батьків – спеціалістів різних галузей народного господарства, громадських діячів, працівників районної газети «Карпати», районного радіомовлення, наших випускників.

Під час урочистостей отримують нагороди гімназійні «зірочки», переможці районних і обласних олімпіад, конкурсів, регіональних фестивалів, зльотів.

Департамент преси опікується випуском гімназійного часопису «Alma-mater», який користується великою популярністю в учнів, педагогів та батьків.

Діяльність учнівського самоврядування сприяє активній участі гімназистів у житті закладу та вихованню у них відповідального ставлення до навчання, дисциплінованості, допомагає у пропаганді здорового способу життя, організації дозвілля – роботи театральної студії «Стежина», фольклорного колективу «Ґражда» – неодноразових переможців районних конкурсів, літературної студії «Проба пера», літературної кав’ярні.

Гімназійний парламент виступив організатором проведення у жовтні 2014 року науково-практичної конференції, присвяченої 180 річниці з дня народження Юрія Федьковича, а також видання поетичних альманахів із творами наших вихованців.

З ініціативи учнівського самоврядування у закладі започатковано проект «З добром у серці», в рамках якого проведено ряд благодійних акцій, спрямованих на підтримку захисників Вітчизни, їх реабілітацію, на лікування тяжкохворих дітей, на підтримку дітей зі сходу України.

Робота з батьками

Важливою складовою навчально-виховного процесу в гімназії є організація роботи з батьками, сім’ями учнів на основі партнерства і співпраці. Її організація багатоаспектна та має значні педагогічні можливості. У ній поєднуються індивідуальні, групові та масові форми: батьківські збори, «День добрих справ» (спільна трудова діяльність педагогів, батьків, дітей), «Дні довіри», «Народна світлиця», зустрічі поколінь «Дерево родоводу», спортивні змагання «Тато, мама, я – спортивна сім’я». учні спільно з батьками і педагогами проводять вогники, присвячені Дню матері, святу Перемоги, новорічні і родинні свята, екскурсії і походи.

Взаємодія батьків із гімназією здійснюється шляхом залучення батьків до роботи в раді гімназії, батьківському комітеті та координаційній раді з питань навчання та виховання гімназистів, яка створена у 2013 році на виконання Регіональної концепції виховної діяльності Чернівецької області.

Координаційна рада – це постійно діючий консультативно-дорадчий орган, який  є складовою  організаційної структури внутрігімназійного управління.

До координаційної ради обрані пропорційно представники від педагогічного колективу та батьківської громадськості.

У гімназії працює розроблена схема «трикутник партнерства». Між адміністрацією гімназії, батьківською громадськістю та учнівським парламентом підписується Угода про співпрацю. Саме завдяки системній роботі з батьками через розгортання діяльності «трикутника партнерства» «батьки-діти-педколектив» можна відстежити потреби батьків, рівень їхньої педагогічної компетентності, розробити шляхи співпраці сім’ї та гімназії, зміцнити морально-етичні зв’язки між дорослими і дітьми, створити атмосферу взаєморозуміння, підвищити рівень педагогічної культури батьків.

Про нас

Наша адреса:

Чернівецька область

селище Путила,

вул.Мєшкова,2

індекс 59100

тел. 2-16-44

факс

bottom of page